OBC Q2-6,6KW DC48-440V 20-85A висока моќност, брзо полнење, гарантирано IP67

OBC Q2-6,6KW DC48-440V 20-85A висока моќност, брзо полнење, гарантирано IP67

Придобивки

⭐ Влезен напон на плочата 90-265V, со CAN BUS комуникација
⭐ Стандард IP66
⭐ Повеќе паметни функции над вашите очекувања
⭐ Може да се примени за виљушкар, камион за палети, кран, батерија за багер или некаде каде е потребен висок извор на енергија.
⭐ Еден полнач до едно полнење на батеријата, ефикасно заштитувајќи го вашиот животен век на батеријата
⭐ Редовно време на производство: 1-2 недели

 

Како оригинален производител, на големо и мало полначи за батерии со високи перформанси, висок квалитет и фабричка цена за да се задоволат сите барања на клиентите!Испратете ни го вашето барање за производот сега!


Опис на производот

Ознаки на производи

Произведба 6

Име

OBC Q2-6.6KW DC48-440V 20-85A висока моќност, брзо полнење, загарантирана IP67

Модел

DCNE-Q2-6,6 kw (A)

Начин на ладење

Воздушно ладење

Големина

420*295*113мм

СЗ

13 кг

Боја

Сребрена

Тип на батерија

Lifepo4,18650, литиум-јонска батерија
оловно-киселинска батерија, AGM, GEL
Никел-метал хидрид, никел-кадмиум, никел-хром батерии, итн

Ефикасност

≥93%

IP

IP66 (Водоотпорен, отпорен на прашина, отпорен на експлозија, отпорен на удари)

Влезен напон

AC110-220V, 50-60Hz

Влезна струја

32А

Излезен напон

48 V, 72 V, 84 V, 96 V, 144 V, 312 VDC

Излезна струја

85A, 80A, 64A, 20A, 16A

Заштитна функција

1.Заштита од прегревање, заштита од краток спој, заштита од обратна врска.

2.Заштита од прекумерен притисок Заштита од преполнување.

3. LED светла

Режим на полнење

полнење со постојана струја, полнење со постојан притисок, униформно полнење, лебдечки полнеж.

Влезни конектори

приклучок за ЕУ/САД/Велика Британија/АУ;
Пиштол за полнење ЕУ/САД и штекер (опционално)

Време на полнење

Пресметајте го времето на полнење врз основа на капацитетот на батеријата

Работна температура

(-35 ~ +60)℃;

Температура на складирање

(-55 ~ +100)℃;

Материјал

Парче за цртање од алуминиум

Излезен тип

Постојан притисок/струја

Излезна моќност

6600 W

Должина на влезниот кабел

1,2 милиони

Должина на излезниот кабел

1M

Функција за комуникација CAN

Да

Проверете го прирачникот за работа и инсталација на полначот

крива на полнење

Области за примена:

 • Производител на батерии со литиум/оловна киселина, производител на HSV/LSV;
 • Количка за голф/клуб, Камиони за логистика, Автомобил за разгледување, Електричен брод, Количка за чистење;
 • Вилушкари, Кран, Багер, Лифт, Палетар, АТВ, Сложувач;
 • Опрема за складирање на енергија од батерии, опрема за соба на UPS-от;
 • Производство на соларна енергија, генерирање на енергија од ветер;
 • Електрична енергија, морски, воздушни, воени области;
ап (5)
ап
ап (4)
ап (3)
ап (1)
ап (2)
qq

Зошто да не одберете нас

 • Фабрички директни цени.
 • Професионален тим за истражување и развој.
 • Обезбедете професионални решенија за батерии од 1999 година.
 • Обезбедете 24-часовна услуга.
 • Брза испорака, Редовни производи во рок од 4-7 работни дена.
 • UL CE CRI стандард.
 • Услуга за прилагодување на нарачката OEM.

Вградениот полнач DCNE Q2-6.6KW е со широк влезен напон/влезен широк напон-AC90V-265V, може да се примени во целиот свет.Опремен е со CAN BUS комуникација, може да поврзе батериски BMS систем, паметен/интелигентен полнач и клиентот може да избере или не.Излезниот напон е DC48V-440V, излезната струја е 20A-85A.Овој тип е развиен и произведен за некои лесни возила како што се полнач за глофколи, полнач за клубски колички, полнач за виљушкар, електрични камиони, електричен туристички автобус, електрична јахта, машини за чистење, полнач со кран или непрекинато напојување (UPS), сончева енергија, динамо за енергија од ветер и електричен комуникациски систем на железницата,морски полнач, воен полнач.Станува збор за полнач што може да се собира од 3,3 KW.Се применува за сите видови подобри/полнач за батерии, на пример, LTO, LiFePO4, NCM, AGM, GEL, преплавена оловна киселина, целосно запечатена оловна киселинска батерија.Може да се нанесува на отворено, водоотпорен е, отпорен на удари, отпорен на експлозија, отпорен на прашина, го има поминато меѓународниот стандард-IP67, исто така со PFC.Модулот е опремен со напредно испреплетено коло за корекција на активен фактор на моќност APFC, што ја прави стапката на искористување на електричната енергија блиску до 1 за време на полнењето и го намалува хармониското загадување на заедничката мрежа.Тоа е лесен полнач со паметна функција, полнење едно-едно, за да ја заштити вашата батерија екстремно, а во најдобар случај нејзиниот животен век е подолг.Тоа е исто така со следните карактеристики:

а.Автоматска компензација на температурата
б.Висока ефикасност на полнење/полнач над 95%
в.Напредна технологија со променлива фреквенција, стабилен напон/стабилна струја
г.автоматски се исклучува по целосно полнење
д.Заштита од обратна врска
ѓ.Заштита од краток спој
е.Автоматско изедначување
ч.Заштита од прегревање
јас.Заштита од преполнување

Нашите полначи се целосно дизајнирани и произведени од нашата компанија DCNE, која е составена со повеќе од 67 професионални инженери во видови на специјалност, како што се софтвер, хардвер, полнење, алгоритам, математика, распоред на PCB.

Нашата компанија обезбедува OEM услуга, ги има комплетните производни линии на полначи, го контролираме целиот квалитет на полначот целосно во наши раце, ги исполнуваме потребите на клиентите од првиот чекор до финалето.

Исто така, ние сме оригиналниот производител, можеме слободно да им ја обезбедиме приспособената услуга на клиентите, можеме да ги контролираме сите производствени процедури, исто така да ја контролираме цената.Сега имаме глобални клиенти, исто така OEM за компаниите за полначи на глобално ниво.Доколку имате потенцијални потреби/количини, контактирајте не за подобра цена.Поради тоа што сме производител, можеме директно да понудиме големопродажна цена за клиентите.

Ако полначот ви треба лично, без грижи, ние ќе ви го обезбедиме и решението за полнач за да ја заштитите вашата скапа батерија, исто така со цената на дистрибутерот.Наша цел е да ја намалиме цената на полначот и да ја развиеме напредната технологија за полначи, за да им го олесниме животот на полначот на клиентите!

Контактирајте не за повеќе информации за полначите и цените!


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја