Вести

 • Совршено решение за вашите потреби за полнење

  Совршено решение за вашите потреби за полнење

  Во денешниот свет со брзо темпо, побарувачката за ефикасни и сигурни решенија за полнење никогаш не била поголема.Како водечки производител на IP66 полначи, горди сме што го претставуваме нашиот врвен производ.Нашиот IP66 полнач е дизајниран да ги исполни највисоките стандарди за квалитет, ефикасност и безбедно...
  Прочитај повеќе
 • Револуционизирајте го вашето искуство со полнење со CCS2 приклучокот за полнење

  Револуционизирајте го вашето искуство со полнење со CCS2 приклучокот за полнење

  Вовед Во денешниот свет со брзо темпо, побарувачката за ефикасни и сигурни решенија за полнење продолжува да расте.Во првите редови на оваа еволуција е CCS2 Charging Socket – најсовремен производ дизајниран да дава супериорни перформанси за полнење на електрични возила и други...
  Прочитај повеќе
 • Револуционерно полнење на EV со конекторот за полнење CCS тип 2

  воведување: Воведување на конекторот за полнење DaCheng CCS Type 2, врвно решение дизајнирано да ги задоволи растечките барања на пазарот за полнење електрични возила.Како водечки производител на опрема за полнење, нашите висококвалитетни CCS тип 2 конектори за полнење и CCS тип 2 приклучоци за полнење...
  Прочитај повеќе
 • Приклучокот за полнење игра голема улога во електричното возило

  Приклучокот за полнење игра голема улога во електричното возило

  Chengdu Dacheng New Energy Technology Co., Ltd. се наоѓа во Ченгду, Сечуан.Развиваме и произведуваме полнач, CCS2-EU приклучок за полнење и приклучок за полнење.Приклучокот за полнење DC од серијата DCNE-CCS2-EV Европски стандарден приклучок за полнење со еднонасочна струја е да го претвора напојувањето со еднонасочна струја во електрична енергија што ја бара електричните возила...
  Прочитај повеќе
 • DCNE-CCS2-EV CCS2 Приклучок за полнење 200A/250A DC

  DCNE-CCS2-EV CCS2 Приклучок за полнење 200A/250A DC

  Клучни карактеристики: Номинална струја: 200A/250A Номинален напон: 1000V Отпор на изолација: ≥100MΩ 1000V DC Отпорен напон: 3000V AC / 1min Карактеристики Во согласност со IEC 62196.3:Rated струја2000 250А 4. Исполнете ги барањата за сертификација TUV/CE 5. Анти-прав приклучок dus...
  Прочитај повеќе
 • Предностите на најновата генерација на полначи за електрични возила

  Серијата пулсни полначи за конверзија на фреквенција DCNE усвојува „технологија за комбинирано брзо полнење и празнење со пулс“ и „иновативна технологија за полнење и празнење контролирана од програмата за автоматско откривање“, може значително да ја подобри ефикасноста и квалитетот на полнењето, ...
  Прочитај повеќе
 • Функција воведување на полнач за автомобил

  Функција воведување на полнач за автомобил

  Вградениот полнач се однесува на полначот што е фиксно инсталиран на електричното возило.Има можност за целосно полнење на батеријата на електричното возило безбедно и автоматски.Полначот може динамички да ја прилагоди струјата или напонот на полнење според ...
  Прочитај повеќе
 • Тековен статус на технологијата на вграден полнач

  Тековен статус на технологијата на вграден полнач

  Статус на технологијата за полначи за автомобили Во моментов, моќта на вградените полначи за патнички и специјални возила на пазарот главно вклучува 3,3 kw и 6,6 kw, а ефикасноста на полнење е концентрирана помеѓу 93% и 95%.Ефикасноста на полнење на полначите DCNE е...
  Прочитај повеќе
 • Начин на полнење на станицата за полнење на електрични возила — механичко полнење

  Начин на полнење на станицата за полнење на електрични возила — механичко полнење

  (1) Размер на механичка станица за полнење Мали механички станици за полнење може да се разгледаат во комбинација со конвенционална конструкција на станици за полнење, а трансформаторите со поголем капацитет може да се изберат по потреба.Механичките станици за полнење од големи размери генерално ко...
  Прочитај повеќе
 • Начин на полнење на станица за полнење електрични возила —-Преносливо полнење

  Начин на полнење на станица за полнење електрични возила —-Преносливо полнење

  (1) Вила: Има трифазен четирижичен метар и независна паркинг гаража.Може да ги користи постоечките станбени објекти за напојување за да постави линија од 10mm2 или 16mm2 од станбената дистрибутивна кутија до специјалниот приклучок на гаражата за да обезбеди преносливо полнење.напојување.(2) Генералниот ...
  Прочитај повеќе
 • Кои се предностите на DC пиштолот за полнење

  Со популарноста на електричните возила, се повеќе луѓе почнаа да обрнуваат внимание на пиштолот за полнење на автомобилот.Во моментов, двата најчести типа на пазарот се пиштоли за полнење DC и пиштоли за полнење со наизменична струја.Значи, кои се предностите на пиштолите за полнење DC?Зошто е популарен кај толку многу...
  Прочитај повеќе
 • Размислувања за дизајн за пиштоли за полнење со еднонасочна струја

  Со континуираното подобрување на стапката на покриеност на возилата што штедат енергија, фреквенцијата на користење на пиштоли за полнење со еднонасочна струја постепено се зголемува, а барањата за дизајн на производи стануваат сè поголеми и повисоки.Еве неколку размислувања за дизајнот.Пред се, пријателите кои знаат DC полнење ...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/8

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја