DCNE ПРОИЗВОДИТЕЛ ФАБРИКА
3,3KW 8KW OBC ПОЛНАЧ
6,6KW OBC ПОЛНАЧ

Наша предност

Стотици задоволни клиенти

За нас

Запознајте ја нашата компанија

Chengdu Dacheng New Energy Technology Co., Ltd, (Подолу е „DCNE“) беше формиран во 1997 година.Во 2000 година почнавме да работиме со нашето Министерство за одбрана и да развиваме и произведуваме полнач за електрични возила, успешно да го отвориме воениот пазар.Следно, ја ставаме ногата и влегуваме во автомобилската област, нашите полначи почнаа да се применуваат во цивилните области.„DCNE како професионален добавувач на решенија за полначи“ не е само наш слоган, туку е и наша цел.Во изминатите години ДЦНЕ никогаш не ги прекина нашите чекори во проектите на ОБЦ.Продолжуваме да правиме иновации во истражување и развој на технологијата на полначи и добиваме повеќе од 20 патенти за полначи за вклучување/исклучување на плочката.

Во исто време, „Клиентот е прв за DCNE“, сите членови на DCNE го чуваат овој краток преглед во нашиот ум.Во изминатите 20 години секогаш размислуваме длабоко за нашите клиенти.Ние го промовираме нашето управување, нашето производство, нашето истражување и развој, нашата контрола на квалитетот и целата наша услуга за да ја потврдиме конкурентната пазарна цена, стабилен висок квалитет, брзо време на испорака, професионални решенија и да донесеме повеќе нови артикли на нашите клиенти.

Сега DCNE веќе ги обезбедува нашите полначи на производителите на батерии, колички за голф/клуб, камиони за логистика, електрични чамци, колички за чистење, багери, ATV, Aerospace поле итн. на глобално ниво.

DCNE ја очекува соработката со вас!

повеќе
 • 1997 година
  Основање компанија
 • 23+
  Воено техничко искуство
 • 2000 годинаквадратни метри+
  Областа на фабриката
 • 50000+
  годишна продажба
 • околу-бг

Специјални производи

Таа е поделена во три категории
 • AC90V-265V Влез- DC 12v-440V полнач
 • AC220v влез -DC 12v-120v полнач
 • Додатоци за полнење EV

Апликативна индустрија

Стотици задоволни клиенти
 • багер
 • количка за чистење
 • глоф количка
 • багер
 • полнач за јахта
 • полнач за подигнување

Вести од компанијата

Стотици задоволни клиенти
 • Револуционерно полнење на EV со конекторот за полнење CCS тип 2

  Револуционерно полнење на EV со конекторот за полнење CCS тип 2

  23 јуни, 26

  воведување: Воведување на конекторот за полнење DaCheng CCS тип 2, врвно решение дизајнирано да ги задоволи растечките барања на пазарот за полнење електрични возила.Како водечки производител на опрема за полнење, нашите висококвалитетни CCS тип 2 конектори за полнење и CCS тип 2 приклучоци за полнење...

 • Приклучокот за полнење игра голема улога во електричното возило

  Приклучокот за полнење игра голема улога во електричното возило

  23 април, 19

  Chengdu Dacheng New Energy Technology Co., Ltd. се наоѓа во Ченгду, Сечуан.Развиваме и произведуваме полнач, CCS2-EU приклучок за полнење и приклучок за полнење.Приклучокот за полнење DC од серијата DCNE-CCS2-EV Европски стандард е да го претвора напојувањето со еднонасочна струја во електрична енергија што ја бара електричните возила...

 • DCNE-CCS2-EV CCS2 Приклучок за полнење 200A/250A DC

  DCNE-CCS2-EV CCS2 Приклучок за полнење 200A/250A DC

  23 февруари, 03

  Клучни карактеристики: Номинална струја: 200A/250A Номинален напон: 1000V Отпор на изолација: ≥100MΩ 1000V DC Отпорен напон: 3000V AC / 1мин Карактеристики Во согласност со IEC 62196.3-2014 RV2000. A/250A 4. Исполнете ги барањата за сертификација TUV/CE 5. Анти-правен приклучок dus...

 • Предностите на најновата генерација на полначи за електрични возила

  22 август, 29

  Серијата пулсни полначи за конверзија на фреквенција DCNE усвојува „технологија за комбинирано брзо полнење и празнење со пулс“ и „иновативна технологија за полнење и празнење контролирана од програмата за автоматско откривање“, може значително да ја подобри ефикасноста и квалитетот на полнењето, ...

 • Извозна дистрибуција

  Нашите производи се извезуваат во странство,
  а нашите корисници се дистрибуирани низ целиот свет

  карта

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја