OBC Q2-2KW DC48-99V 22-25A IP67 полнач за количка за голф/клуб, добра заштита во вашиот живот

OBC Q2-2KW DC48-99V 22-25A IP67 полнач за количка за голф/клуб, добра заштита во вашиот живот

Придобивки

⭐ Влезен напон на плочата 90-265V, со CAN BUS комуникација
⭐ Стандард IP66
⭐ Повеќе паметни функции над вашите очекувања
⭐ Може да се примени за мотор, голф/клуб/разгледување/чистење батерија на количка
⭐ Еден полнач до едно полнење на батеријата, ефикасно заштитувајќи го вашиот животен век на батеријата
⭐ Редовно време на производство: 1-2 недели

 

Како оригинален производител, на големо и мало полначи за батерии со високи перформанси, висок квалитет и фабричка цена за да се задоволат сите барања на клиентите!Испратете ни го вашето барање за производот сега!


Опис на производот

Ознаки на производи

Q2-2KW

 

Име

OBC Q2-2KW DC48-99V 22-25A IP67 полнач за количка за голф/клуб, добра заштита во вашиот живот

Модел

DCNE-Q2-2kw

Начин на ладење

Воздушно ладење

Големина

282*168*90мм

СЗ

4 килограми

Боја

Сребрена

Тип на батерија

Lifepo4,18650, Литиум-јонска батерија со оловна киселина, AGM, GEL
Никел-метал хидрид, никел-кадмиум, никел-хром батерии, итн

Ефикасност

≥93%

IP

IP66 (Водоотпорен, отпорен на прашина, отпорен на експлозија, отпорен на удари)

Влезен напон

AC110-220V, 50-60Hz

Влезна струја

13А

Излезен напон

48 V, 60 V, 72 VDC

Излезна струја

25А, 25А, 18А

Заштитна функција:

1.Заштита од прегревање, заштита од краток спој, заштита од обратна врска.

2.Заштита од прекумерен притисок Заштита од преполнување.

3. LED светла

Режим на полнење:

полнење со постојана струја, полнење со постојан притисок, униформно полнење, лебдечки полнеж.

Влезни конектори

Приклучок за ЕУ/САД/Велика Британија/АУ; пиштол за полнење од ЕУ/САД и штекер (опционално)

Време на полнење

Пресметајте го времето на полнење врз основа на капацитетот на батеријата

Работна температура

(-35 ~ +60)℃;

Температура на складирање

(-55 ~ +100)℃;

Материјал

Парче за цртање од алуминиум

Излезен тип

Постојан притисок/струја

Излезна моќност

2000 W

Должина на влезниот кабел

1,2 милиони

Должина на излезниот кабел

1M

Функција за комуникација CAN

Да

Проверете го прирачникот за работа и инсталација на полначот

крива на полнење

Области за примена:

 • Производител на батерии со литиум/оловна киселина, производител на HSV/LSV;
 • Количка за голф/клуб, Камиони за логистика, Автомобил за разгледување, Електричен брод, Количка за чистење;
 • Вилушкари, Кран, Багер, Лифт, Палетар, АТВ, Сложувач;
 • Опрема за складирање на енергија од батерии, опрема за соба на UPS-от;
 • Производство на соларна енергија, генерирање на енергија од ветер;
 • Електрична енергија, морски, воздушни, воени области;
ап (5)
ап
ап (4)
ап (3)
ап (1)
ап (2)
qq

Зошто да не одберете нас

 • Фабрички директни цени.
 • Професионален тим за истражување и развој.
 • Обезбедете професионални решенија за батерии од 1999 година.
 • Обезбедете 24-часовна услуга.
 • Брза испорака, Редовни производи во рок од 4-7 работни дена.
 • UL CE CRI стандард.
 • Услуга за прилагодување на нарачката OEM.

Вградениот полнач DCNE Q2-2KW е со широк влезен напон/влезен широк напон-AC90V-265V, може да се примени во целиот свет.Излезниот напон е DC48V-99V, излезната струја е 22A-25A.Овој тип е развиен и произведен за некои лесни возила како што се полнач за електрични мотоцикли, полнач за електрични велосипеди, полнач за глофколи, полнач за клубска количка, полнач за количка за чистење, полнач за возила со мала брзина итн. Може да се нанесува на отворено, водоотпорен е, шок- доказ, отпорен на експлозија, отпорен на прашина, го помина меѓународниот стандард-IP67, исто така со PFC.Тоа е лесен/лесен полнач со паметна функција, полнење едно-едно, за екстремно да ја заштити вашата батерија, во најдобар случај да има подолг век на траење.Тоа е исто така со следните карактеристики:
а.Автоматска компензација на температурата
б.Висока ефикасност на полнење/полнач над 95%
в.Напредна технологија со променлива фреквенција, стабилен напон/стабилна струја
г.автоматски се исклучува по целосно полнење
д.Заштита од обратна врска
ѓ.Заштита од краток спој
е.Автоматско изедначување
ч.Заштита од прегревање
јас.Заштита од преполнување

Нашите полначи се целосно дизајнирани и произведени од нашата компанија DCNE, која е составена со повеќе од 67 професионални инженери во видови на специјалност, како што се софтвер, хардвер, полнење, алгоритам, математика, распоред на PCB.

Нашата компанија обезбедува OEM услуга, ги има комплетните производни линии на полначи, го контролираме целиот квалитет на полначот целосно во наши раце, ги исполнуваме потребите на клиентите од првиот чекор до финалето.

Исто така, ние сме оригиналниот производител, можеме слободно да им ја обезбедиме приспособената услуга на клиентите, можеме да ги контролираме сите производствени процедури, исто така да ја контролираме цената.Сега имаме глобални клиенти, исто така OEM за компаниите за полначи на глобално ниво.Доколку имате потенцијални потреби/количини, контактирајте не за подобра цена.Поради тоа што сме производител, можеме директно да понудиме големопродажна цена за клиентите.

Ако полначот ви треба лично, без грижи, ние ќе ви го обезбедиме и решението за полнач за да ја заштитите вашата скапа батерија, исто така со цената на дистрибутерот.Наша цел е да ја намалиме цената на полначот и да ја развиеме напредната технологија за полначи, за да им го олесниме животот на полначот на клиентите!

Контактирајте не за повеќе информации за полначите и цените!


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја