Karikues OBC Q2-2KW DC48-99V 22-25A IP67 për karrocën e golfit/klubit, mirëmbrojtje në jetën tuaj

Karikues OBC Q2-2KW DC48-99V 22-25A IP67 për karrocën e golfit/klubit, mirëmbrojtje në jetën tuaj

Përfitimet

⭐ Tensioni i hyrjes në tabelë 90-265V, me komunikim CAN BUS
⭐ Standardi IP66
⭐ Funksione të shumta inteligjente përtej pritjeve tuaja
⭐ Mund të aplikohet për baterinë e karrocës së motoçikletës, golfit / klubit / shëtitjeve / pastrimit
⭐ Një karikues për një karikim baterie, duke mbrojtur në mënyrë efektive jetëgjatësinë e baterisë
⭐ Koha e rregullt e prodhimit: 1-2 javë

 

Si Prodhues Origjinal, ngarkues baterish me performancë të lartë me shumicë dhe pakicë, cilësi të lartë dhe çmim të fabrikës për të kënaqur të gjitha kërkesat e klientëve!Na dërgoni kërkesën tuaj për produktin tani!


përshkrim i produktit

Etiketat e produktit

Q2-2KW

 

Emri

Karikues OBC Q2-2KW DC48-99V 22-25A IP67 për karrocën e golfit/klubit, mirëmbrojtje në jetën tuaj

Model

DCNE-Q2-2kw

Mënyra e ftohjes

Ftohja e ajrit

Madhësia

282*168*90mm

VP

4 kg

Ngjyrë

Argjendi

Lloji i Baterisë

Lifepo4,18650, Bateria e litium-jonit, bateria e acidit, AGM, GEL
Hidrid nikel-metal, bateri nikel-kadmium, nikel-krom etj.

Efikasiteti

≥93%

IP

IP66 (I papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga pluhuri, i papërshkueshëm nga shpërthimi, i papërshkueshëm nga goditjet)

Tensioni i hyrjes

AC110-220V, 50-60Hz

Rryma hyrëse

13A

Tensioni i daljes

48 V, 60 V, 72 VDC

Rryma e daljes

25A, 25A, 18A

Funksioni i mbrojtjes:

1. Mbrojtja nga mbinxehja, mbrojtja nga qarku i shkurtër, mbrojtja e lidhjes së kundërt.

2.Mbrojtja nga mbipresioni Mbrojtja nga mbingarkesa.

3. Dritat LED

Modaliteti i karikimit:

ngarkesë konstante e rrymës, ngarkesë konstante me presion, ngarkesë uniforme, ngarkesë lundruese.

Konektorët e hyrjes

Spina BE/SHBA/MB/AU; armë karikuese dhe prizë BE/SHBA (opsionale)

Koha e karikimit

Llogaritni kohën e karikimit bazuar në kapacitetin e baterisë

Temperatura e funksionimit

(-35 ~ +60)℃;

Temperatura e ruajtjes

(-55 ~ +100)℃;

Materiali

Pjesë vizatimi prej alumini

Lloji i daljes

Presion/rrymë konstante

Fuqia dalëse

2000 W

Gjatësia e kabllit të hyrjes

1.2 milion

Gjatësia e kabllit të daljes

1M

Funksioni i komunikimit CAN

po

Ju lutemi kontrolloni manualin e funksionimit dhe instalimit të karikuesit

kurba e karikimit

Fushat e aplikimit:

 • Prodhues i baterive litium/acid plumbi, prodhues HSV/LSV;
 • Karrocë golfi/klubi, kamionë logjistikë, vetura turistike, varkë elektrike, karrocë pastrimi;
 • Forklift, Vinç, Ekskavator, Ashensor, Kamion me paletë, ATV, Stacker;
 • Pajisjet e ruajtjes së energjisë së baterive, pajisjet e dhomës së UPS;
 • Prodhimi i Energjisë Diellore, Prodhimi i Energjisë së Erës;
 • Zonat e Energjisë Elektrike, Detare, Hapësirë ​​ajrore, ushtarake;
ap (5)
ap
ap (4)
ap (3)
ap (1)
ap (2)
qq

Pse na zgjodhet ne

 • Çmimi direkt nga fabrika.
 • Ekipi profesional i R&D.
 • Ofroni zgjidhje profesionale të baterive që nga viti 1999.
 • Ofroni sherbim 24 ore.
 • Dorëzimi i shpejtë, Produkte të rregullta brenda 4-7 ditëve të punës.
 • Standardi UL CE CRI.
 • Shërbimi i personalizimit të porosive OEM.

Karikuesi në bord DCNE Q2-2KW është me tension të gjerë hyrje/tension të gjerë hyrje-AC90V-265V, mund të aplikohet në të gjithë botën.Tensioni i daljes është DC48V-99V, rryma e daljes është 22A-25A.Ky lloj është zhvilluar dhe prodhuar për disa automjete të lehta si karikues për motoçikleta elektrike, karikues elektrik për biçikleta, karikues glofcart, karikues karroce klubi, karikues pastrimi, karikues automjeti me shpejtësi të ulët etj. Mund të aplikohet në natyrë, është i papërshkueshëm nga uji, ndaj goditjeve. rezistente ndaj shpërthimeve, rezistente ndaj pluhurit, ka kaluar standardin ndërkombëtar IP67, gjithashtu me PFC.Është një karikues me peshë të lehtë/të lehtë me funksion inteligjent, me karikim një-një, për të mbrojtur maksimalisht baterinë tuaj, për më të gjatë jetëgjatësinë e saj në rastin më të mirë.Është gjithashtu me karakteristikat e mëposhtme:
a.Kompensimi automatik i temperaturës
b.Efikasitet i lartë i karikimit/karikuesit mbi 95%
c.Teknologji e avancuar e frekuencës së ndryshueshme, tension i qëndrueshëm/rrymë e qëndrueshme
d.fiket automatikisht pas karikimit të plotë
e.Mbrojtja e kundërt e lidhjes
f.Mbrojtje nga qarku i shkurtër
g.Barazimi automatik
h.Mbrojtje nga mbinxehja
i.Mbrojtje nga mbingarkesa

Ngarkuesit tanë janë projektuar dhe prodhuar plotësisht nga kompania jonë DCNE, e cila përbëhet nga më shumë se 67 inxhinierë profesionistë në lloje të diplomave, si softueri, hardueri, karikimi, algoritmi, matematika, faqosja e PCB-ve..

Kompania jonë ofron shërbimin OEM, ka linjat e plota të prodhimit të karikuesve, kontrollon të gjithë cilësinë e karikuesit plotësisht në duart tona, përmbush nevojat e klientëve nga hapi i parë deri në fund.

Gjithashtu, ne jemi prodhuesi origjinal, ne mund t'u ofrojmë klientëve shërbimin e personalizuar lirisht, mund të kontrollojmë çdo procedurë prodhimi, gjithashtu të kontrollojmë çmimin.Tani ne kemi klientë globalë, gjithashtu OEM për kompanitë e karikuesve globalisht.Nëse keni nevoja/sasi të mundshme, na kontaktoni për çmimin më të mirë.Për shkak se ne jemi prodhues, ne mund të ofrojmë çmimin e shitjes me shumicë për klientët drejtpërdrejt.

Nëse ju nevojitet karikuesi personalisht, mos u shqetësoni, ne do t'ju ofrojmë gjithashtu zgjidhjen e karikuesit për të mbrojtur baterinë tuaj të shtrenjtë, gjithashtu me çmimin e distributorit.Ne synojmë të ulim çmimin e karikuesit dhe të zhvillojmë teknologjinë e avancuar të karikuesit, për ta bërë më të lehtë jetën e karikuesit të klientëve!

Na kontaktoni për më shumë informacion rreth karikuesve dhe çmimeve!


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni