OBC Q2-6.6KW Versioni i ri DC48-440V 20-85A me fuqi të lartë, karikim i shpejtë, IP67

OBC Q2-6.6KW Versioni i ri DC48-440V 20-85A me fuqi të lartë, karikim i shpejtë, IP67

Përfitimet

⭐ Tension i hyrjes në tabelë 90-265V, me komunikim CAN BUS
⭐ Standardi IP66
⭐ Funksione të shumta inteligjente përtej pritjeve tuaja
⭐ Mund të aplikohet për pirun, kamion me paletë, vinç, bateri ekskavatori ose diku që ka nevojë për burim të lartë energjie.
⭐ Një karikues për një karikim baterie, duke mbrojtur në mënyrë efektive jetëgjatësinë e baterisë
⭐ Koha e rregullt e prodhimit: 1-2 javë

 

Si Prodhues Origjinal, ngarkues baterish me performancë të lartë me shumicë dhe pakicë, cilësi të lartë dhe çmim të fabrikës për të kënaqur të gjitha kërkesat e klientëve!Na dërgoni kërkesën tuaj për produktin tani!


përshkrim i produktit

Etiketat e produktit

6.6kw PFC Charger

Emri

OBC Q2-6.6KW Versioni i ri DC48-440V 20-85A me fuqi të lartë, karikim i shpejtë, IP67

Model

DCNE-Q2-6,6 KW (B)

Mënyra e ftohjes

Ftohja e ajrit

Madhësia

390*380*290 mm

VP

21 kg

Ngjyrë

E verdhe

Lloji i Baterisë

Lifepo4,18650, bateri litium-jon
bateri plumb acid, AGM, GEL
Hidrid nikel-metal, bateri nikel-kadmium, nikel-krom etj.

Efikasiteti

≥93%

IP

IP66 (I papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga pluhuri, i papërshkueshëm nga shpërthimi, i papërshkueshëm nga goditjet)

Tensioni i hyrjes

AC110-220V, 50-60Hz

Rryma hyrëse

32A

Tensioni i daljes

48 V, 72 V, 84 V, 96 V, 144 V, 312 VDC

Rryma e daljes

85A, 80A, 64A, 20A, 16A

Funksioni i mbrojtjes

1. Mbrojtja nga mbinxehja, mbrojtja nga qarku i shkurtër, mbrojtja e lidhjes së kundërt.

2.Mbrojtja nga mbipresioni Mbrojtja nga mbingarkesa.

3. Dritat LED

Modaliteti i karikimit

ngarkesë konstante e rrymës, ngarkesë konstante me presion, ngarkesë uniforme, ngarkesë lundruese.

Konektorët e hyrjes

prizë BE/SHBA/MB/AU;
Armë dhe fole karikuese BE/SHBA (opsionale)

Koha e karikimit

Llogaritni kohën e karikimit bazuar në kapacitetin e baterisë

Temperatura e funksionimit

(-35 ~ +60)℃;

Temperatura e ruajtjes

(-55 ~ +100)℃;

Materiali

Pjesë vizatimi prej alumini

Lloji i daljes

Presion/rrymë konstante

Fuqia dalëse

6600 W

Gjatësia e kabllit të hyrjes

1.2 milion

Gjatësia e kabllit të daljes

1M

Funksioni i komunikimit CAN

po

Ju lutemi kontrolloni manualin e funksionimit dhe instalimit të karikuesit

charging curve

Fushat e aplikimit:

 • Prodhues i baterive litium/acid plumbi, prodhues HSV/LSV;
 • Karrocë golfi/klubi, kamionë logjistikë, vetura turistike, varkë elektrike, karrocë pastrimi;
 • Forklift, Vinç, Ekskavator, Ashensor, Kamion me paletë, ATV, Stacker;
 • Pajisjet e ruajtjes së energjisë së baterive, pajisjet e dhomës UPS;
 • Prodhimi i Energjisë Diellore, Prodhimi i Energjisë së Erës;
 • Energji elektrike, Detare, Hapësirë ​​ajrore, zona ushtarake;
ap (5)
ap
ap (4)
ap (3)
ap (1)
ap (2)
qq

Pse na zgjodhet ne

 • Çmimi direkt nga fabrika.
 • Ekipi profesional i R&D.
 • Ofroni zgjidhje profesionale të baterive që nga viti 1999.
 • Ofron sherbim 24 ore.
 • Dorëzimi i shpejtë, Produkte të rregullta brenda 4-7 ditëve të punës.
 • Standardi UL CE CRI.
 • Shërbimi i personalizimit të porosive OEM.

Karikuesi DCNE Q2-6.6KW në bord është me tension të gjerë hyrje/tension të gjerë hyrje-AC90V-265V, mund të aplikohet në të gjithë botën.Është i pajisur me komunikim CAN BUS, mund të lidhë sistemin BMS të baterisë, karikues inteligjent/inteligjent dhe klienti mund ta zgjedhë atë ose jo.Tensioni i daljes është DC48V-440V, rryma e daljes është 20A-85A.Ky lloj është zhvilluar dhe prodhuar për disa automjete të lehta si karikues glofcart, karikues klubi, karikues forklift, kamionë elektrikë, autobus elektrik turne, jaht elektrik, makina pastrimi, karikues vinçi ose Furnizimi me energji të pandërprerë (UPS), energji diellore, dinamo të energjisë së erës dhe sistemi elektrik i komunikimit në hekurudhë, karikues detar, karikues ushtarak.Është një karikues i grumbullueshëm prej 3.3 KW.Aplikoni për të gjitha llojet e karikuesve të baterive, për shembull, LTO, LiFePO4, NCM, AGM, GEL, acid plumbi të përmbytur, bateri acidi plumbi plotësisht të mbyllur.Mund të aplikohet në natyrë, është i papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga goditjet, i papërshkueshëm nga shpërthimi, i papërshkueshëm nga pluhuri, ka kaluar standardin ndërkombëtar IP67, gjithashtu me PFC.Moduli është i pajisur me një qark të avancuar të korrigjimit të faktorit të fuqisë aktive APFC të ndërthurur, i cili e bën shkallën e përdorimit të energjisë elektrike afër 1 gjatë karikimit dhe redukton ndotjen harmonike në rrjetin e përbashkët.Është një karikues me peshë të lehtë me funksion inteligjent, me karikim një-një, për të mbrojtur maksimalisht baterinë tuaj, për më të gjatë jetëgjatësinë e saj në rastin më të mirë.Është gjithashtu me karakteristikat e mëposhtme:

a.Kompensimi automatik i temperaturës
b.Efikasitet i lartë i karikimit/karikuesit mbi 95%
c.Teknologji e avancuar e frekuencës së ndryshueshme, tension i qëndrueshëm/rrymë e qëndrueshme
d.fiket automatikisht pas karikimit të plotë
e.Mbrojtje e kundërt e lidhjes
f.Mbrojtje nga qarku i shkurtër
g.Barazimi automatik
h.Mbrojtje nga mbinxehja
i.Mbrojtje nga mbingarkesa

Karikuesit tanë janë projektuar dhe prodhuar plotësisht nga kompania jonë DCNE, e cila përbëhet nga më shumë se 67 inxhinierë profesionistë në lloje të diplomave, si softueri, hardueri, karikimi, algoritmi, matematika, faqosja e PCB-ve..

Kompania jonë ofron shërbimin OEM, ka linjat e plota të prodhimit të karikuesve, kontrollon të gjithë cilësinë e karikuesit plotësisht në duart tona, përmbush nevojat e klientëve nga hapi i parë deri në fund.

Gjithashtu, ne jemi prodhuesi origjinal, ne mund t'u ofrojmë klientëve shërbimin e personalizuar lirisht, mund të kontrollojmë çdo procedurë prodhimi, gjithashtu të kontrollojmë çmimin.Tani kemi klientë globalë, gjithashtu OEM për kompanitë e karikuesve globalisht.Nëse keni nevoja/sasi të mundshme, na kontaktoni për çmimin më të mirë.Për shkak se ne jemi prodhues, ne mund të ofrojmë çmimin me shumicë për klientët drejtpërdrejt.

Nëse ju nevojitet karikuesi personalisht, mos u shqetësoni, ne do t'ju ofrojmë gjithashtu zgjidhjen e karikuesit për të mbrojtur baterinë tuaj të shtrenjtë, gjithashtu me çmimin e distributorit.Ne synojmë të ulim çmimin e karikuesit dhe të zhvillojmë teknologjinë e avancuar të karikuesit, për ta bërë më të lehtë jetën e karikuesit të klientëve!

Na kontaktoni për më shumë informacion rreth karikuesve dhe çmimeve!


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni