FAQ

1.R&D dhe Dizajn

2. Certifikimi

(1) Si është kapaciteti juaj R & D?

Me më shumë se 20 vjet përvojë të përmbledhjes dhe zhvillimit të teknologjisë ushtarake, kompania jonë ka një ekip të fortë të teknologjisë ushtarake dhe një laborator të plotë.Ka më shumë se 20 kryeinxhinierë dhe njerëz teknikë.Ne hulumtojmë dhe zhvillojmë teknologjinë e kombinimit të impulseve të stivës së pajisjeve të karikimit, përmirësojmë ndjeshëm efikasitetin dhe cilësinë e karikimit, zgjasim në mënyrë efektive jetëgjatësinë e baterisë dhe gjithashtu dush "Efikas, mbrojtje mjedisore, kursim energjie".Ne gjithashtu kemi 10 të drejtat tona intelektuale të pronësisë, për të arritur pajisje të reja të karikimit të energjisë me efikasitet të lartë dhe kursim të energjisë.

(2) Cila është ideja e zhvillimit të produkteve tuaja?

Për t'u ofruar klientëve një karikues inteligjent me volum të vogël, efikasitet të lartë, shkallë të lartë mbrojtjeje dhe shkallë të lartë sizmike.

(3) Cila është filozofia juaj e R & D?

Ulja e konsumit të energjisë në minimum, rritja e shkallës së shfrytëzimit në maksimum, përdorimi efikas i energjisë elektrike dhe zvogëlimi i ndotjes së energjisë me emetim;Të publikojë, promovojë dhe promovojë në mënyrë aktive ndërtimin e ndërmarrjeve të reja energjetike dhe të sigurojë furnizim sistematik të njohurive për shkollat.

(4) Sa shpesh i përditësoni produktet tuaja?

Ne gjithmonë i përditësojmë produktet tona me 12 muaj, por nëse klienti ka ndonjë kërkesë të re zhvillimi, ne gjithashtu mund të diskutojmë dhe zhvillojmë pjesën e re.

(5)Cilët janë treguesit teknikë të produkteve tuaja?

1. Vazhdoni të zhvilloni OBC me dalje 500V-800VDC.2. Zhvilloni karikuesin me produkte DCDC dy në një ose tre në një.

(6) Cili është ndryshimi midis produkteve tuaja në industri?

Avantazhi ynë është
1. I papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga pluhuri, i papërshkueshëm nga goditjet dhe i papërshkueshëm nga shpërthimi;Aktualisht, shkalla më e lartë e mbrojtjes është IP67;Aksesorë të importuar nga Shtetet e Bashkuara, Gjermania dhe Japonia;
2. Periudha e garancisë është 2 vjet;Zëvendësoni produktet e reja pa pagesë në rast të dështimit brenda një viti;Me përjashtim të dëmeve të shkaktuara nga njeriu, aktualisht shkalla e pretendimit tonë është më pak se 0.1%. Ulja e mirëmbajtjes dhe rritja e besnikërisë së klientit ndaj produkteve.Rritja e fitimeve.
3. Teknologjia e patentuar "teknologji e kombinuar e impulseve të mbivendosura" ka kohë të shpejtë karikimi, duke kursyer energji elektrike dhe duke zgjatur jetën e baterisë;
4. Efikasiteti i punës është më shumë se 99%.

(1) Çfarë vërtetimesh keni?

Ne kemi certifikimin CE, FCC dhe ROHS.Dhe ne gjithashtu mund të mbështesim klientin për të aplikuar certifikimin KC dhe UL.

3. Prokurimi

(1) Cili është sistemi juaj i blerjeve?

Sistemi ynë i prokurimit miraton parimin 5R për të siguruar "cilësinë e duhur" nga "furnizuesi i duhur" me "sasinë e duhur" të materialeve në "kohën e duhur" me "çmimin e duhur" për të mbajtur aktivitetet normale të prodhimit dhe shitjes.Në të njëjtën kohë, ne përpiqemi të reduktojmë kostot e prodhimit dhe marketingut për të arritur qëllimet tona të prokurimit dhe furnizimit: marrëdhënie të ngushta me furnitorët, të sigurojmë dhe ruajmë furnizimin, të reduktojmë kostot e prokurimit dhe të sigurojmë cilësinë e prokurimit.

(2) Kush janë furnizuesit tuaj?

Ne kemi bashkëpunuar me shumë kompani globale, si EPCOS, STMOS, NCC, Panasonic, TDK dhe TI etj.

(3) Cilat janë standardet tuaja të furnitorëve?

Ne i kushtojmë rëndësi të madhe cilësisë, shkallës dhe reputacionit të furnitorëve tanë.Ne besojmë fuqimisht se një marrëdhënie bashkëpunimi afatgjatë do të sjellë patjetër përfitime afatgjata për të dyja palët.

4. Prodhimi

5. Kontrolli i cilësisë

(1) Cili është procesi juaj i prodhimit?

1. Departamenti i prodhimit rregullon planin e prodhimit kur merr porosinë e caktuar të prodhimit në herën e parë.

2. Trajtuesi i materialit shkon në magazinë për të marrë materialet.

3. Përgatitni mjetet përkatëse të punës.

4. Pasi të gjitha materialet janë gati, personeli i punishtes së prodhimit fillon të prodhojë.

5. Personeli i kontrollit të cilësisë do të bëjë inspektimin e cilësisë pasi të jetë prodhuar produkti përfundimtar dhe paketimi do të fillojë nëse kalon inspektimin.

6. Pas paketimit, produkti do të hyjë në depon e produktit të përfunduar.

(2) Sa zgjat periudha normale e dorëzimit të produktit tuaj?

Për porosinë e mostrës, koha jonë e dorëzimit është 5-8 ditë pune.Për porosinë e grupit, koha jonë e dorëzimit është 12-15 ditë pune.

(3) A keni MOQ të produkteve?Nëse po, cila është sasia minimale?

Jo. Nuk ka asnjë kërkesë MOQ, ne mund të pranojmë një porosi mostër.

(4) Cili është kapaciteti juaj total i prodhimit?

5000 copë/muaj

(5) Sa e madhe është kompania juaj?Sa është vlera e prodhimit vjetor?

Kompania jonë është rreth 2000㎡ dhe shitjet tona vjetore janë 21.8 milion USD.

(1) Çfarë pajisje testimi keni?

Instrument me ngarkesë elektronike precize, PC baterie, analizues të protokollit të komunikimit dhe disa pajisje të tjera testimi etj.

(2) Cili është procesi juaj i kontrollit të cilësisë?

Të gjithë njerëzit e DCNE e dinë se cilësia është jeta jonë e kompanisë, ne kontrollojmë rreptësisht cilësinë tonë nga lënda e parë deri te pjesët e përfunduara sipas IATF16949.

(3) Po në lidhje me gjurmueshmërinë e produkteve tuaja?

Ne konfirmojmë se çdo pjesë nga është e gjurmueshme, ne bëjmë numrin e ndryshëm të pjesës për secilën pjesë gjatë prodhimit.

(4) A mund të jepni dokumentacionin përkatës?

Po, sipas kërkesës së klientëve, ne mund të ofrojmë vizatimet tona, raportin e testimit, specifikimet e produkteve dhe manualin, etj.

(5) Cila është garancia e produktit?

Ne ofrojmë 18 muaj garanci për karikuesit dhe aksesorët tanë të karikuesit.Ne ofrojmë 12 muaj garanci për bateritë tona.

6. Dërgesa

8. Mënyra e pagesës

(1) A garantoni shpërndarje të sigurt dhe të besueshme të produkteve?

Po, të gjitha produktet tona janë të paketuara mirë sipas kërkesës së klientit për të konfirmuar dërgimin e mirë dhe të sigurt nga deti, me ajër ose me tren etj.

(2) Po në lidhje me tarifat e transportit?

Ne kemi transportuesin global të bashkëpunuar dhe sipas kërkesës së klientëve, ne mund të ofrojmë termin FOB, CIF ose DDU etj.trade.

7.Produkte

(1)Cili është mekanizmi juaj i çmimeve?

Çmimet tona mund të ndryshojnë në varësi të lëndës së parë dhe faktorëve të tjerë të tregut.Ne do t'ju dërgojmë një listë çmimesh të përditësuar pasi kompania juaj të na dërgojë kërkesën.

(2) Cila është jetëgjatësia e produkteve tuaja?

18 muaj pa gaz ose produkte gërryese në magazinë dhe nuk duhet të ketë dridhje të forta mekanike, goditje dhe fushë magnetike të fortë.Nuk duhet të vendoset me kokë poshtë ose horizontalisht dhe duhet të shmanget ndikimi mekanik dhe presioni i madh.Kutia e paketimit duhet të jetë 20 cm mbi tokë dhe nuk duhet të zhytet në ujë.

(3) Cilat janë specifikat e produkteve tuaja ekzistuese?

Aktualisht, ne kemi shumë lloje të karikuesve me fuqi të ndryshme.Për detaje, ju lutemi kontrolloniinformacion

(1) Cilat janë mënyrat e pranueshme të pagesës për kompaninë tuaj?

T/T.Për mostër, 100% do të paguhet me porosi.Për grumbull, 70% paguhet me porosi.30% paguhet para dorëzimit.

9. Tregu dhe Marka

(1) Për cilat tregje janë të përshtatshme produktet tuaja?

Produktet tona janë të përshtatshme në të gjithë botën. Karikuesit tanë mund të përputhen me të gjitha llojet e baterive.

(2) A ka kompania juaj markën e saj?

Po, ne kemi markën tonë (DCNE).Por ne mund të ofrojmë produkte neutrale dhe gjithashtu të pranojmë rietiketim për klientët.

(3) Cilat rajone mbulon kryesisht tregu juaj?

Aktualisht, tregjet tona kryesore janë BE, SHBA, India dhe Aisa.

(4) Cila është renditja e klientëve tuaj të zhvillimit?

Klientët tanë duke përfshirë punishtet e baterive, kompanitë e automjeteve dhe importuesit.Por për shkak të marrëveshjeve të moszbulimit, ne nuk mund t'i ofrojmë klientët këtu.

(5) A merr pjesë kompania juaj në ekspozitë?

Po, kemi marrë pjesë në disa ekspozita para vitit 2020. Të tilla si Hannover Messe, Automechanika Franfurt, AAPEX etj. Dhe tani për shkak të Covid-19, ne nuk morëm pjesë në ekspozitë.Në të ardhmen do të marrim pjesë kur të mos ketë Covid-19.

10. Shërbimi

(1) Çfarë mjetesh komunikimi në internet keni?

Ne mund të përdorim e-mail, whatsapp, wechat, skype, linkedin dhe QQ për komunikim.Të gjitha pyetjet tuaja do të marrin përgjigje brenda 24 orëve.

(2) Cila është linja telefonike e ankesës dhe adresa juaj e emailit?

Numri ynë i ankesës është +86-18628096190, e-mail ështëdcne-newenergy@longrunobc.com.Ne do ta rregullojmë kërkesën tuaj në herën e parë.


Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni